مشاهده فیلترها

هیچ محصولی یافت نشد.

کاغذ دیواری آبرنگی و ویژگی های آن

زندگی مدرن و پرتنش امروزی، خصوصا در شهرهای شلوغ، باعث افزایش استرس و ناآرامی ذهنی می شود. یکی از روش های ساده و عملی برای برگرداندن آرامش به انسان ها، طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار، به نحوی است که حس آرامش را به افراد منتقل کند. امروزه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. خصوصا کاغذ دیواری آبرنگی که با ایجاد حسی ناب و رویایی، روح انسان را جلا می دهد و فکر افراد را از هرگونه دغدغه ای آزاد می کند.

کاغذ دیواری آبرنگی چیست؟

اولین چیزی که معمولا با شنیدن نام این نوع کاغذ دیواری به ذهن می رسد، نقاشی های آبرنگی با رنگ ها ملایم و طراحی های خاص است. حقیقت نیز چیزی جز این نیست! درواقع کاغذ دیواری های طرح آبرنگ، که امروزه یکی از پرطرفدارترین انواع کاغذهای دیواری هستند، دارای طرح های فانتزی، آرامش بخش و مدرن هستند که در رنگ های مختلف و با نقش های گونا گونی به بازار عرضه شده اند. نقش روی کاغذ دیواری آبرنگی دقیقا مشابه طرح های نقاشی شده با آبرنگ است که با نگاره هایی از انواع گل ها، طرح های ابر و باد و... مانند یک اثر هنری روی دیوار می درخشد. همچنین می توانید طیفی از رنگ های متنوع، از سرخ و پر انرژی گرفته تا آبی کمرنگ و آرامش بخش را در طراحی های متفاوت این کاغذ دیواری ها ببینید. همین ویژگی باعث شده که کاغذ دیواری های طرح آبرنگ به آسانی با لوازم هر محیطی ست شوند.  

این نوع کاغذ دیواری برای چه محیطی مناسب است؟

هر نوع کاغذ دیواری برای محیط خاصی کاربرد دارد. کاغذ دیواری طرح آبرنگ نیز به دلیل طراحی خاصی که دارد، حس صمیمیت و آسودگی را القا کرده و برای فضاهای رسمی، مانند اتاق های کنفرانس، آموزشگاه ها و امثال این موارد، چندان مناسب نیست. بلعکس، می توان از کاغذ دیواری آبرنگی در محیط خانه به خصوص در اتاق نشیمن که محل جمع شدن اعضای خانواده است، استفاده نمود. همچنین طرح های لطیف و در عین حال مدرن این کاغذ دیواری ها، معمولا مورد پسند دختران جوان و نوجوان قرار می گیرد و به دلیل حس آرامشی که در محیط ایجاد می کند، برای اتاق خواب، گزینه بسیار مناسبی است.  

قیمت کاغذ دیواری آبرنگی

حتما می دانید که کاغذ دیواری ها به صورت رولی به فروش می رسند. طول هر رول کاغذ دیواری بسته به نوع و طرح آن متغیر است. همین امر می تواند در قیمت آن تاثیر گذار باشد. علاوه بر این کاغذ دیواری ها، فارغ از طراحی، دارای ویژگی های مختلفی می باشند که در قیمت آن ها تاثیر گذار است. برای مثال برخی از آن ها قابل شستشو هستند. به این معنی که می توانید در صورت لزوم با دستمال نخی سفید و آب قسمت لک شده کاغذ دیواری را تمیز کنید. از سوی دیگر ایرانی یا خارجی بودن کاغذ دیواری نیز در تعیین قیمت آن موثر است. با توجه به موارد بالا و همچنین نوسنات بازار، نمی توان مبلغ دقیقی برای کاغذ دیواری آبرنگی تعیین کرد. فراموش نکنید که، برای تعیین هزینه ها باید متراژ اتاق یا دیواری که قصد دارید با کاغذ دیواری پوشش دهید را نیز در نظر بگیرید.